Jul 2019 21 | امروز یکشنبه 30 تیر 1398

تجربه استفاده شخصی از سیر خام ، فواید سیر

خواص و مضرات سیر ، خواص و فواید درمانی سیر ، فواید زیاد سیر برای سلامتی ، خاصیت سیر در طی سنتی ، چرا باید سیر را ناشتا خورد ، خواص دارویی و درمانی سیر ، خواص کامل سیر ، مهمترین فواید خاصیت سیر ، خواص سیر و سلامتی ، سیر و تصفیه خون ، سیر و سیستم ایمنی بدن ، سیر و مجاری تنفسی ، سیر و سل ، سیر و عفونت ریه ، زیبا شدن پوست با سیر ، سیر و عفونت روده ، سیر و تیفوئید ، سیر و دیفتری ، سیر و مسکن سیاه سرفه ، سیر و خروسک ، سیر و عفونت های تنفسی ، سیر و تسکین دندان درد ، سیر و زیگیل اچ پی وی ، سیر و درمان زیگیل ، سیر و درمان زیگل hpv ، سیر و درمان سرماخوردگی ، سیر و درمان سینوزیت ، سیر و نفخ ، سیر و یبوست ، سیر و درد معده ، سیر و درمان تب ، سیر و درمان سرفه ، سیر و سر درد ، سیر و شکم درد ، سیر و احتقان سینوسی ، سیر و نقرس ، سیر و روماتیسم ، سیر و هموروئید ، سیر و آسم ، سیر و برونشیت ، سیر و تنگی نفس ، سیر و فشار خون ، سیر و قند خون ، سیر و مار گزیدگی ، سیر و استرس ، سیر و سلامت کبد ، سیر و رفع خستگی ، سیر و درمان فراموشی ، سیر و نسیان ، سیر و درمان گل مژه ، سیر و درمان جوش پلک ، سیر و درمان سرطان روده ، سیر و درمان سرطان سینه ، سیر و درمان پروستات و مثانه ، سیر و درمان آسم ، سیر و درمان برونشیت ، سیر و درمان روماتیسم ، سیر و نقرس ، سیر و درمان سل ، سیر و درمان سنگ کلیه ، سیر و ضد عفونی کردن دستگاه ادراری ، سیر و درمان عفونت های واژینال ، سیر و مثانه ، سیر و درمان گرفتگی رگ ها ، سیر و درمان سرفه ، سیر و درمان گرفتگی سینه ، سیر و عفونت مجرای گوش ، سیر و درمان پرکاری تیروئید ، سیر و ویتامین سیر ، سیر و درمان بیماری اسکوربوت ، سیر و درمان بیماری های قلبی عروقی ، سیر و درمان سرطان کولون ، سیر و درمان سرطان ریه ، سیر و درمان دیابت ، سیر و درمان ورم مفاصل ، سیر و درمان آرتروز ، سیر و درمان تب یونجه ، سیر و درمان اسهال ، سیر و درمان عفونت های باکتری و قارچی ، سیر و جلوگیری از تومور ، سیر و جلوگیری از پیری ، سیر و رقیق شدن خون ، سیر و درمان لخته شدن خون ، سیر و درمان سرطان معده ، سیر و درمان زخم معده

 

 

 

   

فواید سیر

سیر حاوی چه موادی است؟

به طور خلاصه اما مفید می توان گفت که سیر سرشار از فولیک اسید ، ویتامین سی ، کلسیم ، آهن ، منیزیم ، پتاسیم و مقدار کمی روی و ویتامین های ب1 ، ب2 ، ب3 است .

 

با فواید و خواص بی شمار سیر آشنا شوید:  

از سالهای دور تا کنون از سیر برای تصفیه خون استفاده می شده است. سیر حاوی ترکیبات گوگرد است که سیستم ایمنی بدن را تحریک کرده و پتانسیل بالایی در نابودی تومورهای سرطانی دارد.

خوردن سیر مجاری تنفس و خون را پاک می کند و با این کار از شدت و زحمت تنگ نفس کاسته و گاهی موجب درمان آن می شود.

بعضی از انواع سل ریوی را معالجه می کند مخصوصا وقتی که با شیر ممزوج شود، زیرا در این صورت اثر قابل توجهی در کشتن میکرب کوخ دارد (میکرب سل).

سیر پوست بدن را خوش رنگ و گونه را سرخ و روده ها را از عفونتها پاک می کند به خصوص در اطفال، و با این خصوصیت سپری مقابل تیفوئید و دیفتری و مسکن سیاه سرفه و خروسک است.


عفونت های تنفسی را درمان می کند.

برای تسکین دندان درد، سیر خام را روزی چند بار روی لثه و دندان بمالید.

سیر له شده را روی زگیل قرار دهید تا از بین برود.

برای درمان سینوزیت، چند حبه سیر له شده را در کره تفت دهید و با نان میل کنید.

یک حبه سیر را ریز خرد کنید و با کمی آب میل کنید تا نفخ، یبوست و درد معده برطرف شود.


بوی سیر با جویدن کاهو، جعفری یا خوردن شیر، سیب یا عسل رفع می شود. همچنین گذاشتن مقداری چای خشک در دهان و قورت دادن آن.

روزانه مصرف نصف یا یک حبه سیر خام توصیه می شود.

مصرف پماد غلیظ سیر ممکن است موجب تحریکات جلدی و حتی سوختگی های خفیف شود.


 سایر مصارف سیر شامل استفاده از آن برای درمان تب، سرفه، سردرد، شکم درد، احتقان سینوسی، نقرس، روماتیسم، هموروئید، آسم، برونشیت، تنگی نفس، فشار خون پایین، قند خون پایین، قند خون بالا و جای گزیدگی مار استفاده می شود. همچنین از سیر برای مبارزه با استرس و خستگی و حفظ سلامت کبد نیز استفاده می گردد.

 سیر برای درمان نسیان و فراموشی مفید است .


مالیدن سیر بر روی گل مژه و جوش پلک چشم باعث برطرف شدن آنها می شود.

گذاشتن سیر پخته در طی چندین روز بر روی میخچه و زگیل باعث رفع آنها می شود.

سیر از جمله سبزیجاتی است که باعث پیشگیری از بسیاری از سرطان ها می شود. مانع از بروز سرطان روده بزرگ، سینه، معده، پروستات و مثانه می شود.


سیر برای درمان بیماری های مختلفی ازجمله آسم، برونشیت، روماتیسم، نقرس، میخچه و زگیل (به صورت موضعی)، سل، دندان درد، نیش زدگی و فشار خون بالا مفید است. در ضمن، سنگ کلیه را خرد می کند و در ضدعفونی کردن دستگاه های ادراری و عفونت های واژینال و مثانه نیز مؤثر است.


مصرف روزی نصف استکان از عصارهٔ سیر و لیمو ترش، تاثیر بسیار زیادی در رفع گرفتگی رگ ها خواهد داشت.

برطرف کننده سرفه، سرماخوردگی و گرفتگی سینه است.

با عفونت مجرای گوارشی مقابله می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.


برای افرادی که مبتلا به پرکاری تیروئید هستند، مفید است زیرا که منبع عالی ید است.

ویتامین c موجود در آن برای درمان بیماری اسکوربوت (نوعی بیماری خونی ناشی از کمبود ویتامین ث) موثر است.

برای سلامت قلب مفید است و با انواع بیماری های قلبی عروقی مقابله می کند.

بعضی از افراد از سیر برای پیشگیری از سرطان کولون، سرطان معده، سرطان سینه، سرطان پروستات و سرطان ریه استفاده می نمایند. همچنین از سیر برای درمان سرطان پروستات و مثانه نیز استفاده می گردد. همچنین از سیر برای درمان پروستات بزرگ شده، دیابت، ورم مفاصل، آرتروز، رینیت آلرژیک (تب یونجه)، اسهال مسافران، فشار خون بالا در اواخر بارداری، سرماخوردگی، پیشگیری و درمان عفونت های باکتریایی و قارچی استفاده می شود.


سولفور و سلنیم در آن مانع از بروز تومور می شود و در صورت ایجاد تومور، اندازه های آن را کاهش می دهد.

خاصیت مسکن آن دندان درد را درمان می کند.

با بالابردن میزان انسولین، قند خون را تنظیم می کند.

آنتی اکسیدان قوی موجود در آن، رادیکال های آزاد را که باعث پیری و بیماری می شود خنثی می کند.

با رقیق کردن خون مانع از لخته شدن خون می شود و در نتیجه احتمال بروز سکته را کاهش می دهد.

خاصیت ضدالتهابی دارد.

سیر خام حاوی آنتی بیوتیک طبیعی به نام آلیسین است و باکتری های مقاوم به دارو مانند «MRSA» و «هلیکوباک تر پیلوری» را که باعث زخم معده و سرطان معده می شود از بین می برد.
مضرات سیر:

 مادران شیرده در خوردن سیر زیاده روی نکنند زیرا سبب تغییر مزه شیر آنها شده و ممکن است نوزاد از خوردن شیر صرف نظر کند.

زیاده روی در مصرف سیر باعث سرگیجه، کاهش فشار خون، آلرژی (حساسیت)، و در موارد نادر منجر به خونریزی می شود.

‏ظاهرا سیر تاثیری بر متابولیسم داروها ندارد، اما بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد خون مثل آسپرین استفاده می کنند، باید در مصرف سیر احتیاط کنند، زیرا سیر مانع از انعقاد خون می شود. ‏از این رو افرادی که جراحی می کنند، باید ۷ تا ۱۰ روز پیش از جراحی از خوردن سیر خودداری کنند، زیرا زمان خونریزی را ‏طولانی تر می کند. ‏  زنان آبستن یا شیرده بهتر است از‎. سیر استفاده نکند 


سیر را به صورت قرص سیر،ترشی سیر،سیر سرخ شده واستفاده می کنند.

بعضی از افراد از روغن بدست آمده از سیر برای درمان عفونت های قارچی، زگیل ها و میخچه استفاده می نمایند. هرچند تحقیقات علمی نشان می دهد که سیر می تواند قادر به درمان عفونت های قارچی از قبیل پای ورزشکاران می باشد، اما کارایی روغن سیر برروی زگیل ها و میخچه ثابت نشده است.

مصرف سیر در باردرای زمانیکه در مقادیر درست مصرف شود، عموما بی خطر می باشد. سیر عموما زمانیکه در مقادیر درمانی مصرف می شود، در دوران باردرای پر خطر می باشد.

زمانیکه سیر برروی پوست استفاده می گردد، عموما می تواند خطرناک باشد. سیر می تواند باعث آسیب دیدن پوست به شکل سوختگی شود.


مصرف سیر خوراکی برای عموم مردم مطمئن و ایمن می باشد. سیر می تواند باعث بوی بد دهان، احساس سوزش در دهان و یا معده، سوزش معده، بادشکم، تهوع و استفراغ، بوی بد بدن و اسهال شود. این عوارض جانبی عموما در مصرف سیر خام بیشتر می باشد. همچنین سیر می تواند خطر خونریزی را نیز افزایش دهد. آسم و سایر واکنش های آلرژیکی نیز در افرادیکه سیر مصرف می کنند ممکن می باشد.

بیماری هایی که سیر در آنها بی تاثیر است:

 دیابت بنظر نمی رسد که مصرف سیر تاثیری در درمان قند خون بالا داشته باشد.

درمان هیلوباکتر هرچند در نتایج آزمایشگاهی مصرف سیر باعث کاهش این باکتری شده بود، ولی در عمل چنین چیزی مشاهده نشد.

 کلسترول بالا تحقیقات زیادی در رابطه با تاثیر سیر بر چربی خون، کلسترول خون و تری گلیسیرید انجام شده است، با اینحال نتایج در این مورد مختلف است.

 

 

تجربه شخصی اینجانب پس از استفاده از سیر خام :

بنده سالها سینوزیت داشته و در تابستانها در صورتی که در معرض مستقیم باد کولر قرار میگرفتم ، آبریزش بینی گرفته و در این فصل ، این مشکل در ساعات اولیه روز مرا به شدت اذیت می کرد و با شروع سرما در فصل پاییز و زمستان معمولا سه بار سرماخوردگی شدید شده و هر بار به مدت دو سه روز کامل در خانه ، به استراحت می پرداختم اما از زمانی که صبح ها به صورت ناشتا ، یک حبه سیر را خورد کرده و بدون جویدن با یک لیوان آب مصرف می نمایم ، نه تنها آبریرش بینی نداشته ، بلکه هیچ گونه سرماخوردگی سراغ بنده نیامده و در طول این مدت حتی یک قرص سرماخوردگی نیز مصرف نکرده ام ، بارها در این مدت در معرض ویروس قرار گرفته (نشست و برخاست با آدمهای سرماخورده) اما خدارو شکر ویروس سرماخوردگی و آنفولانزا به من سرایت نکرد ، به تمام دوستانی که مثل من سینوزیت دارند و خیلی زود سرما می خورن توصیه میکنم برای مدتی این روش را که کم هزینه ترین درمان طبیعی و سنتی می باشد را در برنامه روزانه خود قرار دهند تا به معجزه سیر پی ببرند و بتواند سلامتی کامل خود را به دست آورده و از زندگی لذت ببرند .

از طرف مدیریت وب سایت درج آگهی تبلیغات دات نت

                                                                          رضا شیرازی جعفری

منبع : نمناک

 


ارسال پیام از طریق تلگرام :

http://www.telegram.me/reza_s_h

اینستاگرام :

https://www.instagram.com/reza_s_h


کانال رسمی تلگرام :  

Telegram.me/amozeshcd  


 

 

فروشگاه اینترنتی آنلاین فروش

www.onlineforosh.com

پورتال آگهی و نیازمندیهای تبلیغات دات نت

www.Tablighat.net
 ورود به سایت


  • عضویت در خبرنامه:

فرمت ایمیل نامعتبر است.